Atvadas no Marijas Ruščakas (1933-2022)

Sestdien, 8. janvārī savā pēdējā šīszemes dzīves gaitā ar klusu mīlestību pavadījām mūsu Jelgavas draudzes dārgo MARIJU RUŠČAKU (02.02.1933. - 05.01.2022.) - Jelgavas katehēzes centra vadītāju, Marijas Leģiona “Miera Karalienes” vadītāju, skolotāju.

Marijas kundze Jelgavas draudzei un diecēzei, kalpojot saviem tuvākajiem, veltot savu dzīvi darbam, Dievam, lūgšanai un mīlestībai uz ģimeni, aizvadījusi teju 30 gadus.

Viņa bijusi Svētdienas skolas direktore, kur Baltajā mājā (Akadēmijas ielā 14) uzņēmusi bērnu nometnēs, pasākumos, koncertos simtiem bērnu un jauniešu. Bijusi arī Marijas leģiona "Miera Karalienes" vadītāja, organizējusi Draudžu Aktīvistu dienas, rūpējusies par svētceļniekiem, mazdrošinātajiem, līdz pēdējam brīdim turējusi rūpi par Zupas virtuvi, bet Ziemassvētkos- organizējusi neskaitāmas Svētku eglītes draudzei, pašvaldībai, svētdienas skolai, korim, ģimenēm un mazdrošinātajiem. Ikviens tika mīļi gaidīts, pabarots, uzklausīts…

 

Fragments no MIERAM TUVU "Mēneša liecinieka" 2019. gada novembrī//

“Tu iedzersi kafiju? Varbūt kādu maizīti? Tu jau visu zini te, tad paņem pati un jūties kā mājās”, saka Marijas kundze. Un man šķiet, šajā mazajā sadzīviskajā ainiņā ir visa viņas dzīves esence. Ikviens tiek gaidīts un pirms vēl spēj izstāstīt ar kādu nodomu nācis, esi

apmīļots un pabarots draudzes namā kā savās mājās ar sevišķām mātišķām rūpēm un lielu pedagoģisko gudrību. Šis nebūs stāsts par mīļāko skolotāju, jo tā vienmēr smaida un visu ļauj, bet par tādu, kuru skolas laikā šķitusi barga un prasīga, tomēr vēlāk izrādās ir bijusi tavas dzīves un vērtību veidotāja, kvalitātes un mīlestības kalpošanas etalons citiem.

Šajā Jelgavas katehēzes centra virtuvē viesojušies daudzi, jo nav jau nekāds noslēpums - virtuvē tak vienmēr viss ir pa īstam. Te sēdējuši un kafiju dzēruši tik daudzi .. pašas bērni un mazbērni, priesteri un bīskapi, Latvijas un ārvalstu viesi, diplomāti, draudzes locekļi, Alfas kursa kalpotāji, iemīlējušies un ilgi kopā esošie mīlestībā no “Laulāto tikšanās”, mīļās Marijas Leģiona māsas, jaunieši, bērni, pensionāri, maznodrošinātie un mazturīgie, zupas virtuves gatavotāji, koristi, semināristi un klostermāsas gan priekpilnos, gan skumīgos pasākumos un svētkos, sagaidot Jauno gadu un ikdienā jau teju 30 gadu garumā. Teju pie katra no tiem līdzās bijusi Marijas Ruščakas kundze, gatavojot pasākumus, uzraugot tos, sniedzot padomus vai vienkārši atverot “Baltās mājas” durvis.

Domāju, nav neviena Jelgavas pilsētā, diecēzē un aiz tās robežām, kas nebūtu kaut reizi saticis Marijas kundzi - vienmēr ieturētu, nopietnu, prasīgu, stoisku, karalisku, vienmēr skaisti pašas šūtos kostīmos vai kleitās, bet pāri visam - ar plaši atvērtu un ļoti, ļoti mīlošu sirdi un apbrīnojamii jaudīgu un viedu prātu. Un šogad - viss turpinās, kā ierasts, neraugoties uz nogurumu vai saviem gadiem. “Reizēm tiešām liekas, ka esi uz gultas, gandrīz pagalam .. Bet Dievs dod tādu spēku, ka tu ej un dari un nezini, kā tas bij iespējams. Un tādu brīnumu ir daudz”, saka Marijas kundze.

Un tā vien šķiet - visa Marijas kundzes dzīve ir bijusi kā LIELS DIEVA brīnums."

(c)Mieram Tuvu, novembris, Dace Indrika 2019.

 

Izsakām līdzjūtību visai Marijas ģimenei un tuviniekiem, draugiem. Esam no sirds ļoti pateicīgi par Viņas lielo kalpojumu un sirdsmīlestību pret cilvēkiem, draudzi, Dievu!

Atvadu dievkalpojumu un priestera Mihaila Volohova sprediķi par M. Ruščaku noskatīties var draudzes Youtube kontā: https://www.youtube.com/watch?v=Z7eMTfPGZsA

Mūžīgo mieru dod viņai, Kungs, un mūžīgā gaisma lai atspīd viņai! Lai viņa dus mierā! Amen.

Atvadīšanās baznīcā 08.01.2022.

Meža kapos Jelgavā.

Draudzes paziņojumi

Svētdienas skola

Dievkalpojumiem no Jelgavas katedrāles var sekot līdzi tiešsaistē:

facebook.com/JelgavasKatedrale
youtube.com/JelgavasKatedrale
ej.uz/JelgavasKatedrale

Tiešraides darba dienās notiek 7:30 un 18:00.

Visiem, kas var apmeklēt baznīcu, svētdienas dievkalpojumā ir jāpiedalās klātienē.

Radio Marija Latvija (FM 97,3)

Tiešraides no Jelgavas katedrāles Radio Marija:

  • maijā plkst. 18:00 4.,11.,15.,21.,27.datumā